20 Mart 2023 Pazartesi Türkbes, Türkiye'nin Beslenme Platformu Beslenme ve Diyetetik Uygulaması
Kurumsal TeleAnket TeleMesaj Sistemi
(Telefonla Anket
Sesli Mesaj İletme
ve Propoganda)
A- TELEANKET TANIMI
B- SİSTEMİN ÖZELLİKLERİ
C- PROGRAM ARAYÜZ
D- REFERANSLAR

 
   
A- TeleAnket Tanım
    Günümüzde anket ile kamuoyu yoklaması giderek önem kazanmış ve bu alanda yeni bir sektör dahi oluşmuştur. Anket-Tarama firmaları geniş kitlelere ulaşabilmek için bu alanda yüzlerce eleman istihdam etmesi de bu alana verilen önemi göstermektedir.
    TeleAnket sistemi, herhangi bir firmaya başvurmadan veya elaman istihdam etmeye gerek kalmadan tamamıyla güvenilir kamuoyu yoklaması yapmayı sağlar. Ayaküstü yoklamalarda gerek zaman endişesiyle ankete katılmama, gerek yüzyüze görüşmelerde kolayca söylenemeyen siyasi görüşler vs.. türden olumsuzluklar yaşanırken bu sistem hem maliyet hem de zaman açısından ciddi kazançlar sağlatmaktadır. 
    TeleAnket ve TeleMesaj, Seçim öncesinde gerek anket ile kamuoyu yoklamasında gerek propoganda amaçlı mesaj iletiminde kolaylıkla kullanılabilen maliyeti en düşük ve en güvenilir sistemdir.
B- Sistemin Özellikleri
TeleAnket, güçlü bir IVR kartı
(Telephony card) olan Intel Dialogic D/4PCI ile çalışır
D/4PCI, 4 portlu (DSP) Dijital sinyal işlemcili küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için en uygun IVR (Etkileşimli Sesli Yanıtlama) kartıdır. Bilgisayarınızın PCI slot adedince (maksimum 16 karta kadar) çoğaltılabilir. DSP işlemcisi sayesinde bilgisayarın işlemci gücüne ihtiyaç duymadan ses kaydı, kayıttan mesaj okuma vs. işlemleri yapabilir
Sistemin Genel Özellikleri

 

1- Özel Karşılama: 

 

Önceden belirlenmiş özel günlere göre karşılama yapar (İyi Bayramlar, İyi Yıllar, vb). Gün içerisinde değişik saatlere göre karşılama yapar (Günaydın, İyi Akşamlar, vb).

 

2- Kolay Kurulum: 

 

Sistemin yapacağı anket kolaylıkla hazırlanabilir, ayrıca anket sonucunda raporlar hem bilgisayar ekranına hem de yazıcıdan çıktı olarak alınabilir.

 

3- Görüşme Kayıt ve Rapor Sistemi:

Aranan numaraların meşgul, cevapsız, geçersiz numara, faks numarası gibi özel tonlara göre sınıflama yapar. Faks numaraları aranması istenmeyen numaralar rehberine aktarılabilir. Cevapsız veya meşgul düşen numaralar belli sınıra kadar tekrar aranması sağlanabilir.

4- Bölgesel Hizmet:

 

Her bölgenin belirli bir ilk 3 rakamı sabittir. (455 XX XX gibi) buna göre prefiks arama yaptırabilir, belli haneler arası telefon numaraların aranması istenebilir (Örn. 410 00 00 ile 412 99 99 arası tüm numaralar gibi). Ayrıca bu numara aralıklarına düşen özel numaraları devre dışı bırakabilirsiniz (Resmi daireler, okullar, itfaiye belediye.. vs)

 

5- Veritabanı Bağlantısı: 

 

Yazılım, ODBC veya ADO teknolojileriyle Oracle, SQL Server, Informix, MS-Access, DBase, Fox-pro vb  veritabanlarına bağlanarak sorgulanan bilgiyi istenilen veritabanına kaydetme ve raporlama özelliğine sahiptir.

C- Programın Arayüzü
 
Aşağıda programın ara yüzlerinden bir kaçını görmektesiniz.
Aranan numaraların meşgul, cevapsız, geçersiz numara, faks numarası gibi özel tonlara göre sınıflama yapar. Faks numaraları aranması istenmeyen numaralar rehberine aktarılabilir. Anket için numaraya göre rapor görüntüleme yoktur tüm anket sonuçları tek bir havuzda toplanarak istatistik hesaplanır. Böylece gizlilik esasına bağlı çalışır.


TeleAnket sisteminin nasıl çalışacağını düzenler ve gösterir. Birden fazla Anket & Mesaj yönergesi düzenlemek ve istenilen yönergeyi seçerek anında aktif hale getirmek mümkündür.
D- Referanslar

 

28 Mart Seçim Kampanyası Referansları

 

-            İstanbul Gaziosmanpaşa

-            İstanbul Pendik

-            İstanbul Eyüp

-            Aksaray

-            Manisa

-            Mersin

-            Antalya Gazipaşa

-            Adana

-            Kayseri

-            Ve 20 yi aşkın ilçe ve beldelerde Aday tanıtımı, anket ve sesli mesaj iletimi sistemleri..


 
 
Copyright © 2008 Hüseyin TOKPINAR